fbpx

Investiční byty 2021: Vyplatí se? Jak investovat

Na koupi bytu na investici nemusíte mít na účtu miliony. Investovat do bytu se ziskem lze i měsíčními platbami v řádu stokorun. Věděli jste, že investice do nemovitostí na žebříčku popularity dokonce porážejí i nákup zlata a drahých kovů?
Už vím, jak investovat do nemovitostí

Co je investiční byt

Podle odborných odhadů existuje v Česku asi třetina investičních bytů, tj. bytů určených pro další pronájem, nikoliv pro vlastní bydlení. Zda je investice do nemovitosti výhodná určuje několik faktorů. Především je to typ nemovitosti, oblast, v níž se nemovitost nachází, a celková atraktivita nemovitosti, která následně zajišťuje bezproblémový pronájem.

Investice do bytu na pronájem je vhodné uložení prostředků za předpokladu, že máte dostatečné vlastní zdroje a čas. Vlastnictví investičních bytů totiž s sebou přináší i běžné starosti s údržbou a opravami.

Co musíte běžně zajišťovat, pokud máte investiční byt k pronájmu:

  • Inzerovat nabídku bytu k pronájmu
  • Uskutečnit osobní setkání se zájemci o pronájem
  • Vyhotovit návrh smlouvy o pronájmu bytu
  • Sledovat dodržování podmínek smlouvy v průběhu celého pronájmu
  • Přijímat a řešit požadavky na opravy
  • Při ukončení pronájmu sepsat protokol o převzetí bytu a jeho stavu a provést vyúčtování

Všeobecná popularita investičních bytů je pravděpodobně mimo jiné dána i tím, že je to jedna z mála investic, na které si lze půjčit. Výhodná hypotéka láká nízkým úrokem, na druhé straně vyvstávají některé otázky. Bude byt stále obsazen nájemníky? A pokud ne, nebude problém pravidelně hradit splátky hypotečního úvěru? Přitom skutečnost, zda je o pronájem bytu zájem, určuje také  celkové množství nabízených bytů k pronájmu na trhu. Převyšuje-li nabídka poptávku, je pravděpodobné, že k nalezení vhodného nájemníka bude zapotřebí delšího času.

Pokud nemáte dostatečné vlastní zdroje a nechcete si brát úvěr, nebo nemáte čas zabývat se starostmi o nemovitost, nabízí se možnost investovat prostřednictvím crowdfundingu jako moderní formy investování do realit a diverzifikace investičního portfolia

Existuje řešení?
Byt na investici vs. crowdfunding nemovitostí

Základní rozdíl mezi investičním bytem a crowdfundingem je následující:

Byt na investici investor vlastní a vykonává všechny povinnosti spojené s konkrétní nemovitostí. 

Crowdfunding je způsob financování, při němž větší počet jednotlivců přispívá menším obnosem k cílové částce požadované pro realizaci předmětu financování. Je to investice do nemovitostí bez starostí o konkrétní nemovitost a bez velkých závazků. Investiční horizont se běžně pohybuje mezi 2-5 lety.

Základní srovnání obou druhů investic můžeme uvést v následující tabulce:

POROVNÁVANÝ UKAZATELBYT NA INVESTICI CROWDFUNDING NEMOVITOSTÍ
Průměrný roční výnos3 %přes 5 %
Počáteční nákladyanone
Likviditanízkástřední až vysoká
Časová náročnostanone

Příležitosti bytů na investici od croFUNgo

CroFUNgo je investiční platforma, která umožňuje jednotlivcům snadno investovat do nemovitostí, developerských projektů a dalších investičních projektů.
CroFUNgo je jednoduše a přehledně pro každého! Investor si vybere investici z nabízených projektů, kde je předem známa výše úroků, investiční horizont, účel a využití.
Platformu tak mohou využívat jak investoři začínající, tak zkušení investoři.

Zjistěte přehled aktuálně nabízených projektů pro investování:

Na stránkách jsou zobrazeny vizualizace jednotlivých projektů, podrobný popis projektu, k nahlédnutí nebo stažení je zde projektová dokumentace, projektová příprava, popis lokality a výpis z katastru nemovitostí.

O společnosti

Crofungo, s.r.o.
Hvězdova 1716/2b
140 78 Praha 4
info@crofungo.com
+420 603 409 614

Legislativa

Společnost zapsána
u Městského soudu v Praze
složka C299541
IČO: 07345038
Ochrana soukromí