fbpx

Investiční nemovitost:
Vyplatí se v roce 2021?

Investice do nemovitostí mají vzestupný trend. Lze bezpečně investovat do nemovitostí a vyplatí se investiční nemovitost v roce 2021?
Už vím, jak investovat do nemovitostí

Nemovitost – historicky ověřené a atraktivní
zhodnocení peněz

Nedostatečná výstavba bytů a přísné podmínky pro získání hypotéky dávají předpoklad k rozšiřování nájemního bydlení. Podle odborných odhadů existuje v Česku asi třetina nemovitostí určených k pronájmu. Pro srovnání v ostatních státech Evropy se toto číslo pohybuje v průměru okolo 50 %.

Do budoucna u nás lze tedy ještě očekávat výrazný nárůst zájemců o nájem nemovitosti, čímž také poroste zájem investorů o tuto oblast. Investice do konkrétní nemovitosti nabízí totiž dvojí zhodnocení. Vedle zajímavého nárůstu hodnoty samotné nemovitosti přináší nemovitost další zdroj příjmu ve formě nájemného.

Investice do nemovitostí řadíme ke konzervativnímu druhu investování. Jedná se o relativně bezpečnou investici, na druhé straně zhodnocení investice není tak vysoké jako např. u investice do akcií. Jak investovat do nemovitostí se zhodnocením více než 5 %, tj. s výnosem vyšším než obvyklým u konzervativních investic? Nabízí se naše crowdfundingová platforma CroFUNgo, která nabízí tuto výši zhodnocení. Navíc investování na CroFUNgo je snadné a zvládne to i nezkušený investor – začátečník.

Aktuální nabídku investičních projektů najdete vždy na www.crofungo.cz

NÁZEV PROJEKTUINVESTIČNÍ HORIZONT ROČNÍ VÝNOS POPIS PROJEKTU
VIVA Vrchlabí2,5 roku5,7 %Jedná se o financování nákupu pozemku o výměře 10 tis. m2, určeného pro výstavbu bytového domu a rodinných domů. Příjemná lokalita v bezprostřední blízkosti lesa, zároveň však v pěší vzdálenosti od rozvíjejícího se areálu Škoda-Kvasiny. Na pozemku je zamýšlena výstavba bytového domu o 16 bytových jednotkách a 28 rodinných domů ve dvou kategoriích, cca 120 m2 užitné plochy a pozemkem cca 300 m2. Minimální investice je 500 Kč.
Rodinné bydlení Čimice2 roky5,7 %Financování nákupu pozemku pro výstavbu rodinných domů a bytového domu.

Investice do nemovitosti nenáročná na čas a zdroje. Znáte crowdfunding?

Nejste si jisti, zda je investice do nemovitosti to pravé pro vás? Je nutné zhodnotit, kolik času chcete nemovitosti věnovat. Dále si spočítejte celkové náklady na nemovitost. Mimo pořizovacích nákladů jsou to i náklady na vybavení, opravy nebo rekonstrukci a na průběžnou údržbu.

Mimo jiné musíte počítat i s:

  • Roční daň z nemovitosti
  • Pravidelné splátky – v případě pořízení nemovitosti na hypotéku
  • Poplatky
  • Úroky

Je to pro vás příliš náročné? A znáte crowdfunding?

Crowdfunding je moderní způsob financování. Investice do nemovitostí bez starostí o konkrétní nemovitost a bez velkých závazků. U tohoto způsobu financování přispívá větší počet jednotlivců menším obnosem k dosažení cílové částky požadované pro realizaci předmětu financování, v tomto případě pro danou nemovitost nebo soubor nemovitostí. Jak se crowdfunding liší od jiných forem realitních investic si můžete přečíst v našem článku 10 nejlepších investic do nemovitostí.

Crowdfunding nabízí výběr projektu na pořízení nemovitosti, kdy se investor sám rozhoduje, do jakého projektu vstoupí za předem stanovených podmínek. Investiční horizont se pohybuje běžně od 2 do 5 let, po tuto dobu jsou investiční prostředky vázány v projektu. V této souvislosti hovoříme o střední až vysoké likviditě investice, tj. časovém období, za které je investor schopen investici opět přeměnit na disponibilní prostředky. Čím kratší toto období je, tím je likvidita vyšší.

Jak funguje crowdfunding financování nemovitostí

Při crowdfundingu financování nemovitosti se podílíte na financování stavby projektu:

Developer připraví projekt.  Část projektu financuje sám. Část projektu financuje crowdfunding (a) banka.

Developer staví a prodává projekt a splácí klasický úvěr  investorům na pevně danou dobu splácení a úrok.

Developer
dokončí projekt
a  splatí úvěr.

O společnosti

Crofungo, s.r.o.
Hvězdova 1716/2b
140 78 Praha 4
info@crofungo.com
+420 603 409 614

Legislativa

Společnost zapsána
u Městského soudu v Praze
složka C299541
IČO: 07345038
Ochrana soukromí